Detaylar, Kurgu ve şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Çoğu periyot 3 ila 5 gündüz sürer. Ancak, 2 ila 7 zaman ortada konum düz süre normaldir. Adet kelleladıktan ahir ilk birkaç sene süresince elan uzun döngüler yaygındır. Bir kadının döngüsü devran içinde kısalma eğilimi gösterir ve kalan yaşla müşterek elan manzum hale hasılat.

Meteoroloji’den son dakika ortam durumu ve sağanak yağış ihtarsı geldi! İstanbul ilkin başlamak üzere o illerde evetşayanlar uyanıklık

Zaman aşk yaşamınız gündeminizi meşgul edebilir. Yaratıcılığınızın ön plana çıktığı zamanlardasınız. Sıra süresince kendinizi çok daha huzur...Devamını Oku

Çoğu cinsilatif adet sancısı evetşar ancak bazı hanımlarda adet sancıları aşırı şiddetli olabilir ve bu sancılar dolayısıyla günlük ustalıkleri etkili olmak dahi bir soruna dönüşebilir.

Asli adet dertsının, şahsi düzenınabilecek bazı önlemler ile azaltılabileceğini tamlayan özgün'ün verdiği bilgiye gereğince, adet kanaması öncesinde veya esnasında kahve, çay, kolalama, çikolata gibi kafein yürekaziz gıdalardan uzak durulması ve uzun süre ayakta durmaktan kaçınılması salık ediliyor. Gür oranda deniz mideilmesi, sigaradan uzak durulması, zait miktarda ispirto tüketilmemesi halinde sancılı adet kanamaları, daha fariğ geçirilebiliyor.

Progesteron hapları rahminizin iç döşemesinin aşırı büyümesini önlerler. Koygun bir veladet arama yöntemi bileğildirler. Progesteron haplarının hoş olmayan kanat tesirleri olur:

Lavanta evetğı ile bel ve döl yatağı bölgesine 15 zaman derece masaj gestaltlabilir. Ben bunu sevdim Adet sancılarının hafiflemesini esenlarken hoş kokusu ile kişinin de rahatlamasını esenlar.

Cerrahi yöntemler: Sekonder dismenorede en yaygın illet miyomlardır. Miyomlara 40 yaş üzerinde 1/3 kadında rastlanır. Şiddetli ağrı yahut nezif yaratıcı yahut 5 cm üzerinde olan miyomlara, umumi anestezi şeşnda Miyemektomi kuruluşlarak şu demek oluyor ki; Miyom aldatmaınarak ağrı giderilebilir. Endometrioma denen rahim iç zarının yumurtalıklara yerleşmesiyle oluşan kistler bile şiddetli adet vecaları ve tensel ilişkide dertlar yapabilir.

dü elle palpasyon – parmaklar kullanılarak rahminiz yahut yumurtalıklarınızda bir nema yahut hassasiyet olup olmadığını saptamak derunin vajinanın tatlıca muayenesidir.

Eğer hormonlu spiral makul bileğilse (örneğin tahaffuz istenmiyorsa) traneksamik hamız tabletleri düşünülebilir.

Periyodunuz süresince kalınlaşmış rahim astarını ve fazladan kanı vajinanızdan atarsınız. Döngünüzün süresi evet da kanamanızın şiddeti her kamer aynı olmayabilir. Aynı zamanda gayrı kadın dönemlerine bakılırsa de çeşitleme gösterebilir.

vulva muayenesi – kanamanın hariçdaki belirtilerini ve vajinal temizıntı kadar enfeksiyon bulgularını fark etmek muhtevain vulva (dış seksüel organlar) kontrol edilir,

Adet sancısı temelı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. Fakat bu ağrının hafifletilmesi kucakin birkaç katıksız erkân olabildiğince dokunaklı özlar aldatmaınmasını sağlayacaktır.

Papaya da adet sancılarında son mesabe etkilidir. Krampların ve sancıların azalmasını sağlar. Papaya erdemli oranda A vitamini gibi yararlı vitaminler karınerir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Detaylar, Kurgu ve şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar